اخبار داخلی

مصاحبه اختصاصی با امیر سرخوش

امیر سرخوش که از ده سالگی مشغول اسنوکر است و حالا با سابقه‌ی هفده‌ سال عضویت در تیم ملی، علی‌رغم آرزوی پیوستن به جمع حرفه‌ای‌ها به دلیل شرایط خاص و حذف سهمیه‌های آسیایی، حتی برای شرکت در مسابقات کیواسکول دور بعد نیز مردد است؛ پیشتر قهرمانان آسیایی و IBSF مستقیماً به تور اصلی راه می‌یافتند اما دیگر خبری از این سهمیه نیست! میزهایی که از استانداردهای حرفه‌ای و بین‌المللی، فاصله‌ی بسیاری دارند، عامل اصلی نارضایتی امیر است؛ میزهایی که بازیکنان ایرانی باید در میدان‌های بین‌المللی به رقابت بپردازند بسیار تنگ و با سرعت بالایی هستند، که چیزی بسیار متفاوت از میزهای داخل ایران می‌باشد؛ مسلماً بازی بر روزی این میزهای متفاوت بسیار متفاوت خواهد شد و زمان می‌برد تا بازیکنان به شرایط جدید عادت کنند. از همین رو سرخوش قصد دارد برای دور بعد مسابقات کیواسکول، اگر شرکت کند، حداقل شش ماه زودتر عازم انگلستان شود تا با شرایط و میزهای آنجا بیشتر اخت بگیرد.

بازی‌های امسال آسیایی برخلاف سال‌های پیش بدون حضور بازیکنان چین، مالزی و تایلند برگزار شد؛ عاملی که باعث کیفیت و جذابیت هر چه بیشتر مسابقات می‌شد. گرچه بازیکنان ایرانی ابایی از رویایی با آنها ندارند و حتی امیر سرخوش نائب قهرمان نیز سابقه‌ی شکست دادن دو بازیکن حرفه‌ای چین و تایلندی را نیز دارد، اما بدون بازیکنان چین و تایلند، حریفان اصلی هند و پاکستان محسوب می‌شدند.

نکته‌ی شایان ذکری که امیر سرخوش دوست داشت به گوش مخاطبین مسترکلاب و البته تمام اسنوکردوستان برساند این بود که میزهای محل مسابقات آسیایی بسیار تنگ است و چنین میزهایی اصلاً در ایران وجود ندارد؛ موضوعی که حتی باعث افزایش استرس بازیکنان ما نیز می‌شود چون ممکن است ساده‌ترین توپ‌ها را از دست بدهند.

سرخوش در پاسخ به سوال سرسخت ترین حریفان خود علاوه بر پنکاج ادوانی که بسیار باهوش و بابرنامه خواند، از بازیکن پاکستانی زیر ۲۱ سالی یاد کرد که حتی سابقه قهرمانی در آسیا نیز دارد

او در پایان ضمن قدردانی از جناب شهلا، مربی تیم ملی، و تمام دوستانی که وی را در این بازی‌ها حمایت کردند، تبریک گفتند، و با مسترکلاب به تماشای آنلاین بازی‌ها نشستند، تشکر فراوان نمود.

 

خبر از حسن سراج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا