اخبار خارجی

مصاحبه حسین وفایی با سایت رسمی ورد اسنوکر

شماره یکِ ایران حسین وفایی با عملکردش محبوبیت اسنوکر رو در ایران افزایش داده

مصاحبه حسین وفایی نماینده اسنوکر کشورمان

شماره یکِ ایران حسین وفایی با عملکردش محبوبیت اسنوکر رو در ایران افزایش داده ، او حالا امیدواره که با ادامه روند موفقیت آمیزش در تور حرفه ای ها بتونه الهام بخش نسل جدیدی از
بازیکنان و طرفداران اسنوکر در ایران باشه .
.
شماره چهل و یک جهان هفته بعد به گوانژو سفر میکنه تا در مسابقات قهرمانی چین به رقابت بپردازه .
برای حسین وفایی چین کشوری است که قبلا هم اونجا طعم موفقیت رو چشیده ، با رسیدن به نیمه نهایی مسابقات آزاد چین در سال ۲۰۱۷ .
.
ما با او گپی زدیم تا با هم نگاهی به گذشته و مسیر او تا به اینجا داشته باشیم و در مورد رشته اسنوکر در ایران بیشتر بدونیم .
– حسین اگر میشه به نقطه شروع برگردیم ، تو اولین بار چطور با اسنوکر آشنا شدی ؟
+ یک باشگاه اسنوکر روبروی خونه ما بود. یادمم اولین بار که متوجهش شدم شش ساله بودم و پدرمم خونه نبود ، نمیتونستم صبر کنم تا پدرم برگرده خونه و در موردش از پدرم سوال کنم. پدرم دستمو گرفت و منو وارد باشگاه کرد و شروع کردن به آموزش دادنِ من . هیچوقت اون روز رو فراموش نمیکنم
از موقعی که شروع به بازی کردم دیگه کاملا غرقش شده بودم و نمی تونستم ولش کنم ، دو سال بعد در ۸ سالگی اولین تورنمنت خودمو بردم
– با در نظر گرفتن این که اسنوکر طمانی در ایران ممنوع بود به نظر میاد اوضاع کاملا تغییر کرده و الان در حال تبدیل شدن به یک ورزش محبوب هستش ، چشم انداز تو برای آینده اسنوکرِ ایران چی هست ؟
+ داستانِ اسنوکر در ایران شروع خوبی نداشت. سالن های اسنوکر مکان های خوبی برای رفتن نبود و بازی کردن اسنوکر در اون مقطع ممنوع بود.
به هر حال یک تغییر نسل رخ داد و مرد به اسنوکر علاقه نشون دادند ، باشگاه ها به طور کامل تغییر کردند و به مکان های مناسبی تبدیل شدند. من خیلی خوشحالم که اسنوکر توی کشورم و خاورمیانه در حال بزرگ شدن هست. ایران کاملا توانایی میزبانی یک تورنمنت رو داره. امیدوارم که یک روز یک رویداد و تورنمنت در ایران برگزار بشه.
این برای کشور عالی خواهد بود و همچنین برای اینکه مردم بیشتری به ایران سفر کنند و در مورد تاریخ ایران اطلاعات کسب کنند.
– تو یک پیشرویِ عالی تا نیمه نهایی آزاد چین در سال ۲۰۱۷ داشتی.
چقدر از سفر کردن به چین لذت میبری ؟
+ عاشق اینم که تو چین بازی کنم . واقعا کشور خوبی هست و از اینکه مردم چینی اطرافم باشن لذت میبرم . من با دینگ جونهوی و لیانگ وِنبو دوستیِ خوبی دارم ، اونا در طول تورنمنت خیلی حامی من بودند و این خیلی خوبه.
کاملا در آرامش بودم و نوبت بازی اولم شد ، بخش اعظمی از اون موفقیت بستگی برد توی بازی اولم مقابل جو پری داشت . جو توی بازی قبلیمون به شکست به من تحمیل کرده بود و اون بازیکنی هستش که احترام زیادی براش قائلم.
نگران بودم که چطور باید بازی اولمو ببرم ، در هر صورت من سخت تلاش کردم و تونستم شکستش بدم
. اگر بتونی بازیکنی به سختیِ جو پری رو با ببری ، باید از این مزیت استفاده کنی
بردن جو پری خیلی به من اعتماد به نفس داد و باعث شد بتونم مقابل جاد ترامپ هم به برتری برسم و به نیمه نهایی صعود کنم.

مترجم تیم ایران مستر کلاب علی خدری
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا